Stefano Bottoni A várva várt Nyugat. Kelet-Európa története 1944-től napjainkig című könyve bemutatóját tartják február 16-án 19 órától a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Karának (PPKE BTK) budapesti épületében, a Sophinaum 203-as termében.
Stefano Bottoni könyvének egyik alapfelvetése, hogy elbeszélhető-e egységes keretben Kelet-Európa története. A könyv bevezetője azt vizsgálja, hogyan használták és mit értettek „Kelet-Európa” fogalma alatt a 20. század folyamán. Az egyes fejezetek összehasonlító szemléletű, problémaközpontú szintézist nyújtanak a térség jelenkori történelméről. A szerző igyekszik az általános kronologikus összefoglalást tematikus megközelítéssel vegyíteni, középpontba állítva az egyes országok gazdasági és társadalmi fejlődését. Újdonság, hogy nagy figyelem irányul az utolsó huszonöt év eseményeire is. A szerző amellett érvel, hogy a szovjet tömb bukása óta csökkentek, de nem tűntek el a „két” Európát keresztülmetsző társadalmi egyenlőtlenségek és kulturális különbségek.
Gasztroegyetem címmel előadás-sorozat kezdődik február 18–án Esztergomban a Iohanneum dísztermében a Helyi piac – Helyi termék – Helyi közösség témakörben, amelynek előadói Horváth Zoltán, az Esztergomi Környezetkultúra Egyesület elnöke és Hartl Mónika, a PPKE BTK oktatója.
A Pázmány Régészeti Esték keretében február 20-án az esztergomi Iohanneumban Horváth István tart előadást Esztergom, Magyarország első fővárosa címmel.
A programok ingyenesek, a részletekről a PPKE BTK honlapján lehet tájékozódni.
Fotó: Pázmány Péter Katolikus Egyetem
Magyar Kurír
Kapcsolódó fotógaléria