25 éves a kibővült egri Szent Imre-iskola

Hazai – 2018. szeptember 7., péntek | 17:56

Huszonötödik, jubileumi tanévnyitóját tartotta szeptember 3-án az egri Szent Imre Katolikus Általános Iskola az egri székesegyház falai között.

Az elmúlt évben az Egri Főegyházmegye döntése alapján a korábbi Ward Mária Általános Iskola és Gimnázium beolvadt az intézménybe, így idén több mint 750 diák kezdte meg a tanévet a Szent Imrében. Valkó Viktor intézményvezető elmondása szerint a fúzió során adódtak ugyan szervezési nehézségek, ma már azonban nyugodtan és nagy reményekkel tervezik a kibővült Szent Imre iskola jövőjét. A tanári, szülői és diákközösség összehangolása jó úton halad, s erre a jubileumi tanév is sok lehetőséget ígér.

A tanévnyitó ünnepi szentmiséjén Ternyák Csaba egri érsek hangsúlyozta, Isten azt akarja, hogy meg tudjuk különböztetni a dolgokat és hogy felismerjük szeretetét. Az Egyház nem önmagát hirdeti – tette hozzá –, mert Jézus Krisztus az út és mi rá szegezzük tekintetünket. A tudást a pedagógus adja át, az igazi lélekben gyulladó fényt azonban csak az Isten tudja adni számunkra. Ehhez viszont élő istenkapcsolat kell – fogalmazott a főpásztor.

A két nagy iskola egymásra találása tovább erősíti a szándékot: a gyermekeket közelebb vinni Istenhez és ahhoz a tudáshoz, ami az előrehaladáshoz, boldoguláshoz szükséges.

A szentmisét követően a diákok adtak rövid műsort, majd néhány osztály közreműködésével a bazilika előtt megformálódott az ünnepi 25-ös szám.

Forrás és fotó: Egri Főegyházmegye

Magyar Kurír

Kapcsolódó fotógaléria